Psychoterapia to dziedzina, która w ciągu ostatnich kilku lat bardzo się rozwija. Korzysta z wyników badań naukowych, które otwierają nowe, ciekawe możliwości. Jest też bardzo praktyczna, przekłada teorie na działanie, które ma być przede wszystkim korzystne i pomocne dla każdego człowieka. Psychoterapeuta/tka to zatem ktoś kto ciągle się uczy i jeśli tylko chce, pogłębia wybrane specjalizacje  lub rozwija dodatkowe umiejętności.

Z przyjemnością więc informujemy klientów i sympatyków Przystanku Latającej Żyrafy, że dwa pierwsze miesiące 2020 roku to dwa ukończone szkolenia założycielki ośrodka i terapeutki – Beaty Muszyńskiej-Dębskiej. To kolejne etapy w rozwoju zawodowym,  a wiedza i praktyka w ich trakcie zdobyta to istotne umiejętności przydatne w codziennym życiu.

Sama tak o nich mówi:

„Moja przygoda z uważnością i współczuciem w zaskakującej wersji studiów podyplomowych zaczęła się od grupy która się nie zebrała… 

Jednak to co ma się zdarzyć – przyjdzie, może tylko w innym czasie. Tak więc rok później rozpoczęłam studia podyplomowe na SWPS trwające półtora roku, które właśnie 20 stycznia 2020r. zakończyły się ostatnimi zajęciami dotyczącymi duchowości i rozdaniem dyplomów. To przygoda, do której zaprosił dr. Paweł Holas – psychiatra, psychoterapeuta, seksuolog, nauczyciel i terapeuta podejść opartych na uważności: MBCT, MBSR,  MSC…  To czas wnikliwych dociekań na styku nauki, duchowości i praktyki i na pewno będzie trwać dalej. 

Jak ta wiedza i doświadczenia przełożą się na pracę terapeutyczną? Zarówno na poziomie osobistym jak i pracy z klientami buduje mocne osadzenie w teraźniejszości. Daje nowe, skuteczne sposoby zatrzymywania się z pełną akceptacją by móc przyglądać się emocjom, uczuciom, myślom nie tylko w gabinecie terapeutycznym, ale także poza nim, kiedy wsparcie i towarzyszenie terapeuty jest ograniczone.

Uważność i praktyka współczucia dla siebie, dla ludzi i świata na zewnątrz to piękna i mądra droga dla każdego w tym szalonym i przeładowanym informacjami i zadaniami świecie.”

„Dwa tygodnie później, w słoneczne poniedziałkowe popołudnie oficjalnie zakończyłam roczne szkolenie pracy z traumą- SOMA Embodiment®/Ucieleśnienie… metody bardzo praktycznej pracy z ciałem, z dotykiem, dzięki której ujawniają się różne zdarzenia szokowe zapisane i utknięte w ciele, emocjach, zmysłach… 

Terapeuta/terapeutka SOMY  towarzyszy klientowi i prowadzi go poprzez doznania zapamiętane w ciele w postaci różnych fiksacji, trudności, nawyków. Po co tak? Po to by powoli krok po kroku mogła się otworzyć droga do leczenia i odzyskiwania samoregulacji układu nerwowego, ciała, emocji… Piękna praca, u podstaw której jest wiedza neuropsychologiczna. Jest to metoda zaawansowanej pracy z różnymi doświadczeniami traumatycznymi bazująca na podejściu stworzonym przez Peter’a Levin’a – Somatic Experiencing® i rozwinięta przez nauczycielkę, psycholożkę i terapeutkę SE® – Sonię Gomes (https://www.soniagomesphd.com), z którą praca i nauka jest dużą przyjemnością, a jej energia i  wielka miłość do Świata i Ludzi zaraźliwa.

Te kilkadziesiąt dni szkoleniowych, pracy indywidualnej i
superwizji to ogrom wiedzy i praktyki w
ciekawym, międzynarodowym środowisku. Na końcu zaskoczenie i duma, gdyż byliśmy uczestnikami pierwszej grupy na świecie, która ukończyła w takiej pełnej wersji to szkolenie. Numer mojego certyfikatu – 27 :)”

Tym wpisem chwalimy się, bo to ważne puszczać dobre wieści w świat 🙂